Pagina 1 van 1
netten
Geplaatst: di jan 26, 2010 3:05 pm
door Frans Salvo
Ben ik de enige die meent dat er nu echt veel meer netten dan vroeger staan rond de wrakken ?
als je een wrakkentrip doet van 170 km, vertrekkende van NJ, zou je toch veronderstellen van een paar wrakken zonder netten te mogen aantreffen; niet dus volgens 2 collega visvrienden die respectievelijk zaterdag en maandag zijn gaan vissen.
Hoe de situatie in Belgie is, is me niet bekend maar ook in Frankrijk merk ik dat er meer en meer staand want wordt gebruikt.
Wie was het weer volgens de Vlaamse deelregering die de moederdieren wegving op de wrakken ????
zou het nu echt niet te verwezenlijken zijn om 1 maand gesloten tijd voor iedereen in te voeren ?
en zou het nu echt niet mogelijk zijn om de periode van quota's te veranderen : dus niet meer van 1/1 tot 31/12 maar van 1/3 tot 28/2;
en zou het nu echt niet mogelijk zijn om reservaatgebieden in te stellen ?
en ja, ik weet dat ik in herhaling val, maar ik zie voor de rest weinig verandering;
Gesloten tijd.
Geplaatst: di jan 26, 2010 7:01 pm
door Mark Stuyck
Beste Frans,
Ik citeer je:
"zou het nu echt niet te verwezenlijken zijn om 1 maand gesloten tijd voor iedereen in te voeren ?
en zou het nu echt niet mogelijk zijn om de periode van quota's te veranderen : dus niet meer van 1/1 tot 31/12 maar van 1/3 tot 28/2;
en zou het nu echt niet mogelijk zijn om reservaatgebieden in te stellen ?"
Hier sluit ik me volledig bij aan. Maar dan wel voor iedereen. Ook het beroep.
Maar wie met enige invloed zal dit durven voorstellen. SN? En in Belgi??Het zal in elk geval een moedig man of vrouw moeten zijn want de kritiek zal zelfs in eigen rangen behoorlijk negatief zijn, vrees ik.
Er zal toch iets moeten gebeuren.
Op dit ogenblik valt het in de netten staan van de wrakken in Belgi? goed mee. Althans dat is mijn ervaring van mijn 2 laatste vistrippen.
Ik amuseer me goed voor de Belgische kust. Amper 45 minuten varen en gullen tot in de 90 cm.
Mvg,
Mark
Geplaatst: di jan 26, 2010 9:49 pm
door Marcel Oomen
heb gehoord dat in nederland nu heel veel vol staat met netten,ook waar we vorige week nog leuk gevist hebben en waar er toen nog geen stonden, en ook in duinkerken in frankrijk stond gisteren alles hartstikke vol.
waar moet het heen..
gewoon een gesloten tijd voor het beroeps, die paar visjes die wij vangen, op die enkele dagen dat we eens uit kunnen varen, is maar een druppel(tje) op een gloeiende plaat en heeft toch behoorlijk veel economisch belang, maar heeft totaal geen invloed op de kabeljauwstand.
Geplaatst: wo jan 27, 2010 4:41 pm
door Jerry Van Tilborgh
Als je het dan "exact" wilt weten.......
Donderdag 21/1/10 stonden er in de zone vanaf de hogelinde tot +/-50mijl nog bijna geen netten! En zaterdag 23/1/10 stond het daar in die zone "bijna" vol?
Conclusie: Ze hebben ze vrijdag 22/1/10 komen schieten!!
PS: Frans, had van jou toch wel een antwoord verwacht op mijn vraagje over de baars (zie ander topic)???
Jerry
?????????
Geplaatst: wo jan 27, 2010 6:44 pm
door Frans Salvo
oeps, Jerry, wat heb ik gemist ?
heb even gescrold maar vind zo niet direct een "baars" topic van jou hand
quid ?
Geplaatst: wo jan 27, 2010 7:56 pm
door Klaes Dijkstra
Onze vangstberichten zijn hun richtinggevers denk daar maar goed om!
Ik doe het niet meer ik ver..... het. Ik haat netten. Voorbeeld ik volg vrij intensief de vangstberichten t honsebos ging jaren goed en ineens neten netten en nog eens netten en wat te denken van resten netten.
Gelukkig is er nu het initiatief
www.duikdenoordzeeschoon.nl maar het is killing Er zijn wat positieve berichten op het deltavangst gebeuren netten netten
:twisted
netten
Geplaatst: wo jan 27, 2010 8:21 pm
door Danny Winckelmans
ge moet er nog fotos bij zetten van de gulle en exakte plaats van de vangst denkt ge dat de beroepsvissers niet mee kijken dan moet ge nu niet klaagen
Geplaatst: wo jan 27, 2010 9:27 pm
door Mario Wauters
Chapeau of hoed af voor de mensen duikers die de wrakken schoonmaken de netten leggers lachen zich te pletter.
Kan dit gekkenhuis niet stoppen, en wijzen de proffesionelen dan nog naar de sportvissers die selectief vissen ,ja mensen beseffen de politiekers wel wat er allemaal gebeurd,zij zouden een hele avond naar zulke filmpjes moeten zien van die dukers die wrakken opkuisen enz,ok er zal van ons ook wel eens een vislijntje in blijven hangen maar die netten blijven vissen.
Goeie nacht verder
netten
Geplaatst: do jan 28, 2010 11:54 am
door Ben Biondina
Sportvisserij Nederland en Sportvisserij Zuidwest Nederland gaan "Duik de Noordzee schoon" financieel ondersteunen. Het Platvorm zeehengelsport heeft de film gezien en het is waar dat de netten door blijven vissen. Maar.............ook de sportvisser "laat hier wel eens wat achter". Denk daarbij aan kapot getrokken lijnen (niet alleen aan netten, maar ook aan het wrak) en denk daarbij ook aan lijnen waaraan soms ook vis blijft hangen. Of de staandwantvissers zich kapot lachen weet ik niet. Feit is wel, dat als je mee helpt de zaak te gaan opruimen, je in ieder geval je verantwoordelijkheid neemt.
Of anderen die hieraan mede debet zijn, ook hun verantwoordelijkheid willen nemen, is HUN zaak. In overleg met diverse mensen zal gekeken gaan worden welk wrak wij schoon willen hebben. Arie de Lange heb ik om zijn medewerking gevraagd en hij is graag bereid zijn kennis/kunde ter beschikking te stellen.
Met dit project zijn duizenden euro's gemoeid. Het enige wat wij vragen is dat de zeevisser lid wordt van een club die is aangesloten bij Sportvisserij Zuidwest Nederland of een andere Federatie. ( alle leden van de bootvisvereniging zijn al lid)
Vriendelijke groet,
Ben Biondina
Delta 72

hulde
Geplaatst: do jan 28, 2010 1:20 pm
door Frans Salvo
hulde voor dit initiatief en deze steun vanwege de sportviswereld; volmondig mee eens !
anderzijds moet je toch de bedenking maken waarom dit diervriendelijk werk niet kan woren uitgevoerd door onze professionele zeemacht met hun professionele duikers ? zowel Nederland als Belgi?
regelmatig varen die marineschepen uit voor allerlei oefen-doeleinden en moeten die duikers hun voorgeschreven duiken doen; je kan dan ook afvragen waarom eea dan niet gecombineerd wordt...
financieel kan dit m i niet echt een probleem vormen als je ziet hoeveel tijd, energie , materieel en mankracht er wordt gestoken in controle (Belgi? dan) van sportvissers en sportvisboten
zou de (politieke) redenering kunnen zijn dat het MAAR over vissen/krabben gaat en dat het ONDER water gebeurt en maw dat er totaal geen zichtbaarheid/ruchtbaarheid inzit voor de publieke opinie ?
ik hoop dat er nog andere duikers/duikclubs gelijkaardige initiatieven gaan nemen en hopelijk kunnen ze eea wat meer in de spotlights zetten via gecoordineerde acties van diezelfde duikclubs met SN
Geplaatst: do jan 28, 2010 4:41 pm
door Jerry Van Tilborgh
Denken jullie nu echt dat ze onze vangstberichten nodig hebben om te weten waar en wanneer ze moeten zijn om hun netten te schieten.... schei toch uit!!!
Ben,
Fantastisch innitiatief!!!!!!!! Kunnen jullie misschien gelijk beginnen met de tubantia te laten schoonmaken, daar hing van de zomer een "kanjer" van een net over, niet normaal! Er viel bijna niet op te vissen.
PS: Frans, alsnog bedankt voor je eerlijk antwoord, maar het ziet er weer somber uit!
netten
Geplaatst: vr jan 29, 2010 2:51 pm
door Ben Biondina
Hoi Jerry,
Dank voor de suggestie! T.z.t. zal worden vastgesteld -o.a. in overleg met de mannen van "Duik de Noordzee schoon", Sportvisserij Nederland, Sportvisserij Zw Nederland en Arie, welk wrak wij gaan schoonmaken. Dat zal een wrak worden, waar veel op gevist wordt, niet al te groot is (duiken kan gelet op de stroom vaak niet langer dan 1 ? 2 uur) en waar veel netten zijn. E?n dagje met 10 duikers kost al snel ? 2.000,--
Maar, ieder wrak dat wordt schoongemaakt is welkom!!
Vriendelijke groet,
Ben
Delta 72
Geplaatst: vr jan 29, 2010 4:09 pm
door Rob van der Zande
Hallo Ben,
Misschien dat mensen met een bedrijf(je) wel willen bijdragen
binnen deze vereniging, we zijn tenslotten allen belanghebbenden.
Ik wil als het moet wel een kleine bijdrage sponseren.
Mvg
Rob van der Zande
Delta 30
Geplaatst: vr jan 29, 2010 4:18 pm
door peter van der sterren
denk dat iedereen wel een steentje bij wil dragen maar hoe zit het als men de boel weer vol met netten gaat zetten is het dan niet dweilen met de kraan open.??????????????
Geplaatst: vr jan 29, 2010 5:15 pm
door Mario Wauters
Dat er dan toch eindelijk eens reglementering komt voor al die nettten en fuiken maar t'is intussen een pest geworden,je hebt een boot en koopt wat netten en vissen? maar zonder controles? enz en niet alleen hier kilometters netten netten netten.
Als ik in spanje ben met de boot kun je eigenlijk in het donker niet buiten
want al die boeien op de netten hebben geen reflector en zie je niet op de radar en dan kan het wel eens gebeuren?
allez de groetjes maandag gaan we naar malaga misschien iets beter weer