Werken aan bruggen Grevelingensluizen complex
by Redactie Deltavissers · Published · Updated
Werken aan bruggen Grevelingensluis-complex

In opdracht van Rijkswaterstaat brengt Van den Herik Kust- en Oeverwerken nieuwe slijtlagen aan op de bruggen van het Grevelingensluis-complex. Het huidige wegdek vertoont slijtage en schade, waardoor vervanging noodzakelijk is om de veiligheid van de gebruikers te garanderen. In april 2024 is de slijtlaag van de fietsbrug met succes vernieuwd. In september wordt de Grevelingenbrug aangepakt. Ten slotte staat de vernieuwing van Den Ysere Ryve-brug gepland voor april 2025.
Tijdens de werkzaamheden is zowel wegverkeer (N59) over de brug, als scheepvaartverkeer door de sluis niet mogelijk.
Werkzaamheden
De werkzaamheden bestaan uit het verwijderen van de oude slijtlaag, het herstellen van eventuele schades aan het aluminium brugdek en het aanbrengen van een nieuwe slijtlaag. Deze acties worden in één keer, na elkaar uitgevoerd. Hierbij wordt er gewerkt in een beschermde omgeving (geconditioneerde tent) om weersinvloeden te minimaliseren.
Wanneer
De werkzaamheden worden uitgevoerd van maandag 16 september 07.00 uur tot en met dinsdag 24 september 23.59 uur.
Hinder wegverkeer en fietsverkeer
Al het verkeer over de sluis wordt omgeleid via de rijstrook en parallelweg van de bypass over Den Ysere Ryve. De omleidingsroutes staan aangegeven met gele borden. Het fietspad over de fietsbrug aan de westzijde van de sluis, blijft beschikbaar wandel- en fietsverkeer.
Hinder voor scheepvaartverkeer
Tijdens de werkzaamheden kan de brug niet worden geopend. Hierdoor kan er ook geen gebruik worden gemaakt van de schutsluis. Gedurende de uitvoeringsperiode is de sluis volledig gestremd voor het scheepvaartverkeer.
Geluid
Het verwijderen van de bestaande slijtlaag wordt machinaal uitgevoerd. Dit kan hoorbaar zijn in de directe omgeving van de brug. Deze werkzaamheden worden daarom overdags uitgevoerd van 07.00 tot maximaal 19.00 uur.
Meer informatie
Meer informatie over de werkzaamheden aan de slijtlaag van de Grevelingenbrug en andere bruggen binnen dit project staat op de projectpagina’s:
– rws.nl/onderhoud-grevelingensluis
– vananaarbeter.nl
– vaarweginformatie.nl
Weg- en vaarweggebruikers kunnen voor meer informatie ook bellen met de gratis landelijke informatielijn van Rijkswaterstaat: 0800-8002.
Tags: bruggenGrevelingensluisWerkzaamheden
You may also like...
-
Zeer hoge boetes voor het in bezit hebben van zeebaars
by Redactie Deltavissers · Published februari 4, 2018
-
Rijksweg (N57) over de kering 4 dagen een half uur dicht
by Redactie Deltavissers · Published april 23, 2024 · Last modified mei 1, 2024
-
Wedstrijd van zaterdag 19 oktober wordt verplaatst naar zondag 20 oktober a.s.
by Redactie Deltavissers · Published september 29, 2024