Verslag Zeeuws Open 2022

Verslag van de wedstrijd op 15 mei 2022

Het is gelukt! Na 2 algemene afgelastingen wegens een of ander rotvirus, kon en mocht het weer en ging het eerste Zeeuws Open afgelopen zondag door. We hadden 30 boten op de deelnemerslijst staan. Helaas moest op de valreep één deelnemer verstek laten gaan en kwam een andere niet opdagen. Een kleinigheidje hou je altijd, zeg maar. Alle boten raakten met zeen handje hulp van onze vrijwilligers vlot van de helling en om 8.30 uur klonk de starttoeter door de haven. Een armada visbootjes spetterde de haven uit richting de horizon, de R-boeien in het bijzonder. Enkele vissers bleven voor de kering hangen en besloten om zich de hele dag volledig op de haai te richten. Een klassering onderaan de einduitslag is dan een quasi zekerheid, maar dat is een keuze als een ander. Als je maar een leuke dag hebt en kan doen wat je graag doet. Al de rest is bijzaak en niet belangrijk. Zelf kozen we ook voor de haai, met voorsprong onze favoriete voorjaars- en zomervisserij.

Tussen half vier en vier kwam de ene boot na de andere de haven weer in gesnord en werd het gezellig druk op het havenplateau. Aan de meeste netjes te zien was het knap lastig om aan wat maatse vis te komen. De weegschaal brak geen records, maar iedereen had het reuze naar zijn zin en had lekker gevist onder een stralend zonnetje. Na de weging werd het provisorisch klassement opgemaakt en konden de controles op ondermaatse en niet toegelaten vis beginnen. Als er een valse noot was, zat die zeker hier… Blijkbaar waren nogal wat meetlatjes gekrompen onder de brandende mei-zon, want er zijn nogal wat scharren aangetroffen die de vereiste 23 cm niet haalden. De straf is niet mals, per ondermaatse vis gaat er 2 kilo van je totaal af. Zorgvuldig meten is de boodschap en bij twijfel, overboord met die vis! Voor 20 gram schar kan je toch geen 2.000 gram aftrek riskeren? De vangst bestond hoofdzakelijk uit schar en bot. We noteerden ook nog een enkele wijting, tong en een hele mooie baars.

Ook bij de haaiencompetitie werden hele mooie exemplaren aangemeld. Voor deze wedstrijd in de wedstrijd moeten we vertrouwen op een stukje technologie: onze telefoons, de daarbij horende camera en WhatsApp… Dat liep, helaas, niet bij iedereen even vlot. Er waren nogal wat deelnemers die de grootste problemen kenden om de foto van hun grootste haai door te sturen naar de wedstrijdtelefoon. De reden was puur technisch, makkelijk op te lossen, maar je moet het wel weten, natuurlijk. Ik kom daar later nog even op terug. Daarom hebben we voor deze keer toegestaan dat er tot 16.45 uur foto’s ingestuurd konden worden. Normaal moest dat voor het einde van de wedstrijd gebeurd zijn. Ook de kwaliteit van de foto’s is vaak niet top, maar we hebben nu eenmaal niet allemaal een telefoon van 600 euro of meer in onze zak zitten! Zolang we kunnen zien dat de vis mooi op de meetlat ligt, de lengte kunnen lezen en het wedstrijdlabel kunnen zien en lezen, komt het goed. Met haaien van 100,5 cm, 99,5 cm en 93,5 cm heb je toch een hele mooie top 3. Zelf kwamen wij terecht op die 3e plaats met een door mijn maat Frank gevangen exemplaar van 93,5 cm. Er zijn meerdere haaien van boven de 90 cm gevangen. Omdat er maar 1 haai per boot aangemeld mag worden, zijn er haaien van net geen meter zonder foto terug gezet. Er zwemmen momenteel best veel grote loebassen rond voor de Zeeuwse kust. Heel leuk voor de rest van de zomer!

Dit is een voorbeeld van een foto waar de wedstrijdjury mee weg kan. De volledige vis staat erop, het label is duidelijk zichtbaar en de meetlat is ook duidelijk af te lezen op de originele foto. Even de aandacht er bij houden en er ontstaat nooit of te nimmer discussie…

Op het einde komt het allemaal goed en hadden we een officiële uitslag. Voor onze prijzentafel was er bewust gekozen om deze niet helemaal vol te stapelen met “spulletjes” waar uit gekozen kon worden, om het wat oneerbiedig te zeggen, maar te voorzien in kwaliteitsmateriaal wat tot het laatste stuk weg ging. Kost een paar centen, maar dan heb je ook wat. Hierbij kregen we de steun en medewerking van Leo Stoutjesdijk van Pure Fishing, Zeeland Hengelsport powered by Ivo de Bruyn en Wim Bresseleers en Nico Opdebeeck van De Kleine Bootvisser.

Met 12.280 gram wisten Rudy Jansen en z’n maat Marc Wouters beslag te leggen op de 1e plaats en zo worden zij de allereerste Zeeuws Open Kampioenen.

De 2e plaats was weggelegd voor John en Willem van Zweeden met 7.540 gram.

Het podium werd helemaal compleet gemaakt door John en Joris Rosmolen; Met 5.940 gram slepen zij de “bronzen plak” in de wacht.

Voor de winnaar van de haaiencompetitie kregen we van Robby Fish de befaamde Penn Regiment II Robby Competition boothengel met super gevoelige top cadeau. Hele mooie, sterke hengel! Deze ging samen met een stekkenboek “De Voordelta” van de Kleine Bootvisser en een aankoopbon van Zeeland Hengelsport naar Marcel Warren. Met 100,5 cm heb je een hele mooie gladde haai aan boord gekregen! 

Zoals gebruikelijk, was er na de prijsuitreiking ook nog een verloting onder alle deelnemers waarbij de 3 hoofdprijzen aankoopbons ter waarde van € 250, € 150 en € 100 waren. Gewoon keiharde centen, niks meer niks minder. Mindere uitslag gevist, maar toch 250 ballekes in je zak, het kan zo maar gebeuren… Dat de duivel al eens gemakkelijk op de zelfde hoop sch…, daar kunnen we natuurlijk ook niets aan veranderen. 😊

Ook al vroeg uit de veren: Marianne van Frituur “Bij Jans aan Zee”. Speciaal voor ons was ze al lang voor de normale openingstijd op post en klaar om iedereen te ontvangen en te trakteren op een kop koffie of wat anders. Top Marianne, hartelijk dank!

Zo zie je maar, met de steun van de mensen die er toe doen kom je een heel eind. Ondanks dat we links en rechts een hobbeltje in het parcours hadden, was het zonder meer een uitstekende dag met een prima sfeer. Eindelijk was het nog eens volle bak en ouderwets gezellig! Iedereen bedankt om mee te doen en graag tot een volgende keer.

Zaterdag 21 mei is er al weer een wedstrijd voor de Deltacup 2022. Wedstrijdvissers op post!

Zaterdag 4 juni organiseren we onze jeugddag. Een leuke visdag met de kinderen/jongeren. Meer info in een ander bericht op onze webstek.

Foto's versturen met WhatsApp

Om een foto te versturen via Whats App, moet je eerst de wedstrijdtelefoon +31 622 113 746 inbrengen in je “contacten”-app. Je kan vanuit WhatsApp geen foto’s versturen als de ontvanger niet in de contacten staat.

Voor de foto zelf valt ook nog een en ander te op te merken:
– Zorg er voor dat de vis én het meetlint er volledig op staan.
– Zorg er voor dat meetlint en vis netjes gelijk liggen.
Controleer of de zaak scherp is alvorens de vis terug te zetten.
Zorg er voor dat het wedstrijdlabel bij op de foto staat en niet onder de vis zit, ook dit moet leesbaar zijn op de foto.

Foto’s van onvolledige vissen, onleesbare meetlinten en/of labels gaan er onherroepelijk uit. Als je deze eenvoudige zaken in gedachten houdt, gaat het beoordelen van meldingen een stuk vlotter gaan.

UITSLAG

Plaats Combinatie Boot Gewicht
1 Rudy Jansen Marc Wouters D.   549 12.280
2 John van Zweeden Willem van Zweeden D. 1201 7.540
3 John Rosmolen Joris Rosmolen D. 1314 5.940
4 Marco Hoek Jord Hoek D.   696 5.380
5 Wim Kooman Siem Kooman D. 1673 5.280
6 Ko Jacobsen Nick Dekker D. 1639 4.960
7 Rob Swenne Ricky Swenne Enterprise 4.760
8 Walter Adriaensen Bram D. 1248 3.840
9 Patrick Lembrechts Steve Lembrechts D.   532 3.560
10 Ronald Timmerman Wouter Timmerman D.   835 3.000
11 Leo Overmans van de Pluijm D.   519 2.780
12 Ger van Lit Jaap Geelhoed D. 1172 2.760
13 Frans Timmerman Hans van Schelven D. 1242 2.680
14 Arie de Lange Jan de Lange D.     48 2.580
15 Steve Konings Julles Verdijck D. 1521 2.520
16 Kevin Brouwers Julie Pinseel D. 1642 2.480
17 Peter Beens Marco Verwijs D. 1536 2.080
18 Willy van de Vel Emiel de Groof D.   514 1.900
19 Marcel Warren Marco Mol D. 1524 1.840
20 Karel Boven Marc Gebruers D. 1643 1.820
21 André Verbist Hans de Visser D. 1623 1.680
22 Bart Ooms Senne Ooms Stavic boys 1.560
23 Dennis Provoost Edwin Biskop Yulo 1.080
24 Marcel Brevé Remco Hilkhuijsen D. 1566 0
25 Koen De Bièvre Frank Brees D.  498 0
26 Adrie Weesie Rob Weenink D. 1104 0
27 Carel Doodkorte Hans Erkelens D.   264 0
28 Ad van Kinderen Dirk Broos D.   715 -1.040

UITSLAG HAAIENWEDSTRIJD

Plaats Naam deelnemer cm haai
1 M. Warren 100,5
2 A. Weesie 99,5
3 K. De Bièvre 93,5
4 C. Doodkorte 85,5
5 R. Jansen 81
6 A. de Lange 80
7 P. Beens 75,5
8 J. v. Zweeden 71,5
9 R. Timmerman 66
10 D. Provoost 65

Beeld en verslag: Koen De Bièvre, Delta 498

Deel dit bericht

You may also like...